CYKLICKÝ TANEC aneb TANEC ŽENSKÉ CYKLIČNOSTI

Co to je „cyklický tanec“?  

Nazvala jsem tak svůj koncept prožitku ženských archetypů, které představují fáze ženské cykličnosti, v tanci a pohybu.

Často můžeme nějakou informaci mnohokrát číst, a třeba ji i chápat hlavou, ale aby se skutečně integrovala do našeho života, je potřeba ji PROŽÍT, a dostat i do těla, cítění a vnímání… do srdce 🙂

Tanec je pro mne koníčkem i povoláním, kterému se věnuji již více než 15 let, je pro mne formou meditace, relaxace, sebepoznání, zpracování emocí, uvolnění stresu a napětí, zlepšení nálady, rozproudění energie, povzbuzení ženskosti… a mnoho dalšího 🙂 A je pro mne ideální cestou ke zvědomění a zároveň prožití si různých emocí a principů, a třeba právě těch související s ženskostí, ženskou energií, cykličností a archetypy. A také propojením se s vlastním tělem i duší.

Dle Mirandy Gray, odbornice na ženskou cykličnost a energii, každá žena zažívá v průběhu svého menstruačního cyklu 4 základní fáze, které odpovídají fázím ženského života, a lze najít paralelu i v ročních obdobích, či fázích měsíce.

PANNA
MILENKA/MATKA
ČARODĚJKA/KRÁLOVNA
STAŘENA

Ke každé náleží jiné charakteristiky, potenciál, energie… a lze k nim přiřadit rozdílné emoce, kvality, pohyby… A teorii tak převést do praxe. Přijďte objevit a ochutnat všechny tváře ženy, naučit se využívat potenciál své cykličnosti a naladit se na svou ženskost a radostně si ji užít v tanci a pohybu! 🙂 Těším se na vás!

Přihlášky k dispozici ZDE.

Inspiraci pro taneční rituály naleznete v článku pro https://www.naprechodu.cz/tanec-v-ritualech-ritualy-v-tanci/.